Вівторок., 21. травня 2024

Село Четфалва розташоване у південно-східній частині Берегівського району Закарпатської області на правому березі річки Тиса, де проходить кордон між Україною та Угорщиною. Районний центр Берегово; відстань -15 км;  межує з селами Бене, Оросієво, Варі;  Перехрестя, Вилок відносяться до Виноградівського району. 

Перші згадки про село датуються з 1400 року під час віднайдення батьківщини Арпада та його вірного слуги, якого звали Чет. Його імя і носить по сьогодні село. Корінні мешканці села були римо-католиками і мали свою церкву, яка була побудована у 1645 р. Церкву перебудували у 1767 році, добудували деревяну дзвіницю і з того часу ведеться реформатська метрична книга села. Стелю реформатського костелу оздобили 60-тю деревяними дошками-кесонатами із декоративними орнаментальними розписами. Цей   готичний реформатський храм являється єдиним архітектурним пам’ятником села. В 1998-2001 роках  римо  і греко – католики за підтримкою села та спонсорської допомоги побудували католицький храм Святого Духа.Обидва храми розташовані в самому центрі села.

У вересні 1989 року створилася спільна угорська організація, яка нараховує 102 членів; а 26 листопада 1989 року на сільському кладовищі поставлено пам’ятник жертвам голодомору сталінізму. Населення села в основному займається земельними роботами: вирощують розсаду, овочі та фрукти; утримують ВРХ, свиней, різну домашню птицю. В селі розвивається зелений туризм. На сьогоднішній день 15 сільських садиб приймають туристів, які зустрічають туристів гостинністю та традиціями. 

Чисельність наявного населення становить 760 чол., кількість житлових будинків-226. Населення становить-99% угорці 1% -інші. Площа ради становить-982,00 га. 

На території села є такі установи: 

ФАП- фельдшерсько-акушерський пункт; 

Відділення зв’язку; 

ЗОШ І-ІІ ст. з угорською мовою навчання; 

Дитячий садок з угорською мовою навчання; 

Сільська бібліотека 

Сільський клуб 

5 АВС 

2 кафе-бари