Вівторок., 21. травня 2024

01Берегівська районна рада прийняла низку важливих рішень

10 квітня відбулося пленарне засідання 17-ої сесії 8-го скликання Берегівської районної ради. У сесійній залі зареєструвались 24 депутати. У порядку денному – 9 питань.

Серед запрошених: керівництво районної військової адміністрації, голови територіальних громад району, керівники правоохоронних і контролюючих органів, а також представники засобів масової інформації.

Насамперед, голова районної ради Карло Резеш закликав присутніх вшанувати пам’ять усіх жертв агресивної російської війни проти України та Героїв сьогодення, серед яких, на жаль, і наші земляки…

Отже, на сесії було затверджено дві районні програми: перша - Програма підтримки військових частин на 2024 рік, друга - Програма підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики на 2024 рік.

Крім того, було заслухано звіт про виконання районного бюджету за 2023 рік, а також скориговано рішення районної ради про районний бюджет на 2023 та 2024 роки.

Серед іншого, депутатський корпус заслухав інформацію Берегівського окружного прокурора Дениса Гіряка про результати роботи очолюваного ним відомства у 2023 році.

Слід зазначити, що на пленарному засіданні сесії також був присутнім представник 27 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі (м.Мукачево) Тимофеєв Павло Володимирович - заступник начальника відділу організації прикордонної служби, який поінформував депутатський корпус щодо новел законодавства, що регламентує поняття спеціального прикордонного режиму і передбачає, що для перебування в прикордонній смузі (5 км від лінії державного кордону) потрібно мати спеціальний дозвіл органу ДПСУ. Дані зміни суттєво ускладнюють мешканцям Берегівського району можливість доїзду до місця проживання, навчання чи роботи, адже більшість населених пунктів прикордонної смуги з’єднані дорогами місцевого значення. Відтак, враховуючи наведене депутати підтримали ініціативу депутатської фракції «КМКС-ПУУ» щодо звернення до Кабінету Міністрів України із пропозицією перегляду даної норми з тим, щоб громадяни, які постійно проживають або працюють у прикордонній смузі могли пересуватися за наявності документа, що посвідчує особу без потреби в отриманні спеціального дозволу.

У ході 17-ї сесії Берегівської районної ради, депутатську присягу прийняв Іштван Чернаті. Він замінив обрану від Закарпатської обласної організації Демократичної партії угорців України депутаку Марію Кочіш, яка склала повноваження під час сесії, 7 грудня 2023 р.

Під час пленарного засідання сесії районної ради, голова ради Карло Резеш та голова РВА Віталій Матій виконали почесну місію – нагородили спільною грамотою Берегівської районної ради та районної військової адміністрації Весельську Марію Миколаївну за сумлінне виконання службових обов’язків, забезпечення реалізації конституційних виборчих прав мешканців Берегівського району, розвиток демократичних засад виборчого процесу.

02

03

04

05

06

DSC 0914

DSC 0937