Середа., 17. квітня 2024

071223 1Відбулася шістнадцята сесії районної ради

07 грудня 2023 року, у день, коли в Україні відзначають День місцевого самоврядування, за головуванням заступника голови ради Михайла Кочіша відбулося пленарне засідання шістнадцятої сесії Берегівської районної ради.

Отже, порядок денний містив у собі декілька нагальних питань, по яким були прийняті відповідні рішення.

Першим значилося питання Берегівської районної територіальної виборчої комісії, голова якої, Марія Весельська, повідомила депутатський корпус про визнання обраними депутатами наступних за черговістю кандидатів від КМКС-партії угорців України Чегіль Надії, Мезева Адальберта та Ваша Отто, а також від Демократичної партії угорців України Дзерина Володимира. Відтак, новообрані депутати урочисто склали присягу депутата районної ради та приступили до виконання своїх обов’язків на сесії.

Після, депутатів про результати роботи Берегівської окружної прокуратури на території району поінформував її очільник – Денис Гіряк, який оцінив ситуацію в районі сталою в умовах введеного воєнного стану, за певними показниками є позитивна динаміка, за іншими є певні негативи. Однак, як зазначив виступаючий, ситуація контрольована і разом із керівниками правоохоронних органів та керівництва району докладається максимум зусиль, щоби мешканці району відчували себе у безпеці.

Надалі депутатами було затверджено зміни до районної цільової програми «Власний дім», які в свою чергу передбачають збільшення розмірів кредитування на нове будівництво, реконструкцію, роботи із енергоефективності житла на селі. Крім того, змінами збільшуються і терміни надання кредитів у деяких випадках із 15 до 20 років.

Серед інших питань порядку денного сесії слід виокремити бюджетні рішення. Так, сесією районної ради розглянуто та затверджено зміни у районному бюджеті на поточний рік. Тут мова йшла про затвердження розпоряджень голови райдержадміністрації – військово цивільної адміністрації, адже у воєнний час саме вона наділена повноваженнями щодо коригування фінансових показників життєдіяльності району. Тай сам головний фінансовий документ на наступний рік депутати затвердили за поданням адміністрації. Отже, враховуючи проведену реформу із децентралізації, згідно якої джерела доходів і видатки по них передані до місцевих громад, бюджет району вже котрий рік є доволі мізерним, доходи і видатки на 2024 рік складають всього 1 849 400,00 гривень.

Крім того, на пленарному засіданні депутатами було скориговано склад постійних депутатських комісій районної ради із урахуванням останніх змін у складі депутатського корпусу районної ради (складання мандатів та набуття повноважень черговими кандидатами) та виключено із списку присяжних Виноградівського районного суду Костенка Олександра за його заявою.

І на завершення роботи депутати проголосували про дострокове припинення повноважень депутата Кочіш Марії від Демократичної партії угорців України, яка в силу сімейних обставин надалі не може їх виконувати.

071223 2

071223 3

071223 4

071223 5

071223 6

071223 7

071223 8