Вівторок., 21. травня 2024

сесія 01У Берегівській райраді відбулася тринадцята сесія

Вчора, 24 листопада, за головуванням голови ради Карла Резеша відбулося пленарне засідання тринадцятої сесії. У залі було зареєстровано 30 депутатів.

У роботі сесії узяв участь Віталій Матій - голова Берегівської РДА, голови територіальних громад, керівники установ та організацій району.

Насамперед головуючий запросив присутніх вшанувати пам’ять воїнів-захисників та мирних цивільних, які загинули внаслідок повномасштабної збройної агресії росії.

Відтак, після оголошення сесії повноважною прозвучав Державний Гімн України і депутати приступили до роботи. Так, було утворено секретаріат та затверджено порядок денний сесії, який налічував 9 питань.

Отже, по першому питанню депутатський корпус поінформувала голова Берегівської районної виборчої комісії Марія Весельська, яка повідомила про визнання обраним депутатом районної ради Івана Білака замість вибулого депутата від політичної партії «СЛУГА НАРОДУ». Відтак, новообраний депутат склав присягу і приступив до виконання свої повноважень.

Затим депутатським корпусом було підтримано рішення про обрання депутата Івана Білака до складу постійної депутатської комісії з питань зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва.

Наступні два питання порядку денного стосувалися затвердження списків присяжних Берегівського та Виноградівського районних судів. Дане питання було вкрай актуальним, адже інститут присяжних у цивільному судочинстві покликаний розгляді справ про: обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною; визнання особи безвісно відсутньою чи померлою; усиновлення; надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку; примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу. Відтак, задля залучення мешканців району для виконання повноважень присяжного виконавчим апаратом було опубліковане оголошення на офіційному сайті. Крім того, районна рада звернулася до керівників територіальних громад та голів фракцій задля надання пропозицій із кандидатурами. Суд також надав список присяжних, які працювали у попередньому скликанні і, відповідно деякі із них погодились працювати і у майбутньому. Відтак, було сформовано списки присяжних, які депутатським корпусом райради були затверджені.

Черговим, не менш важливим, було питання щодо безоплатної передачі кисневих концентраторів зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст району у комунальну власність територіальних громад Батєва, Косоні, Великої Бийгані, Великих Берегів та Берегова. Так, 44 кисневих концентратора районом були отримані для потреб вказаних громад від обласної ради для полегшення боротьби із коронавірусом. Відтак, депутатами був підтриманий той розподіл, який, ураховуючи чисельність населення, віддаленість до закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівнів тощо, розробили фахівці-лікарі Берегівського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Крім того, на сесії депутатами були затверджені проєкти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів сіл Притисянське, Широке, Тросник та Фанчиково.

У розділі «Різне» депутатський корпус заслухав інформацію т.в.о. директора Берегівського лісгоспу Руслана Содолінського про забезпечення населення та комунальних установ району дровами у опалювальному періоді 2022-2023 років. Дане питання є вкрай актуальним і потребує постійної уваги з боку районної влади та депутатів, адже в умовах планових та аварійних відключень електроенергії паливні дрова можуть стати єдиною альтернативою з обігріву та приготування теплої їжі для багатьох жителів та установ. Відтак у ході обговорення зазначеного питання прозвучало ряд критичних зауважень з приводу роботи лісогосподарського підприємства, однак його керівник, якого, до речі, призначили на цю посаду зовсім недавно (14 листопада), запевнив присутніх, що докладе максимум зусиль задля чимшвидшого виправлення ситуації.

Завдяки конструктивній та активній роботі депутатського корпусу на засіданнях постійних комісій та за погодженням усіх винесених питань президією, пленарне засідання пройшло під знаком порозуміння та активного голосування за прийняття відповідних рішень за що голова районної ради Карло Резеш висловив щиру подяку депутатам.

сесія 02

сесія 03

сесія 04