Четвер., 13. червня 2024

01На Берегівщині завершили реконструкцію дамби на р. Тиса, наділянці с. Теково – с. Гетеня

23 листопада голова районної ради Карло Резеш, голова Берегівської РДА Віталій Матій спільно із керівництвом закарпатської ОДА та Байсейонового управління водного господарства р. Тиса узяли у відкритті після реконструкції лівобережної дамби р.Тиса на ділянці с. Теково – с. Гетиня.

Роботи з реконструкції проводились в рамках реалізації міжнародного проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі рачок Тиса і Тур» програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014-2020 рр.

Основним інфраструктурним елементом проєкту на українській стороні стала реконструкція лівобережної дамби річки Тиса протяжністю 9,5 км на ділянці між селами Теково і Гетеня, завдяки чому села Затисянщини стануть більш захищені від паводків і, що також допомагатиме боротися із засухою.

Протягом трьох років будівельники підрядної організації ПрАТ «Виноградівська ПМК №78» нарощували лівобережну дамбу р.Тиса на ділянці протяжністю 9,56 км, реконструкцію берегоукріплення на двох ділянках загальною довжиною 492 м. поблизу сіл Гетеня та Теково, і здійснили влаштування 7 переїздів через дамбу в районі сіл с.Гетеня і Чорнотисово.

Будівельні роботи на об’єкті фінансувалися із двох джерел: за грантові кошти Європейського Союзу – понад 40 млн грн - та з державного бюджету – понад 20 млн грн.

02

03