Субота., 21. травня 2022

01Відбулася сесія Берегівської районної ради

Пленарним засіданням 03 лютого 2022 року завершилася робота чергової восьмої сесії районної ради, участь у якому взяли 25 депутатів. Так, за головуванням голови ради Карла Резеша було обговорено два десятки питань та прийнято 18 рішень.

Перед затвердженням порядку денного поточної сесії, для забезпечення ведення виконавчим апаратом протоколу та організації підрахунку результатів поіменного голосування було утворено секретаріат у складі трьох депутатів (Маргарита Віраг (фракція КМКС-ПУУ), Евеліна Гречка (фракція Слуга Народу) та Мікловш Товт (фракція Демократичної партії угорців України).

Відтак, перед розглядом та затвердженням порядку денного головуючий від імені депутатського корпусу, колективу виконавчого апарату привітав депутатів, які у міжпленарний період відсвяткували своє день народження, а це депутати: Якоб Елеонора, Свищо Юрій, Форкош-Кордонець Габріелла, Любка Віталій та Фодор Дюло.

Після затвердження порядку денного депутати приступили до обговорення по суті запропонованих питань.

03Отже, першим депутатів інформував керівник Берегівської окружної прокуратури Денис Гіряк про результати діяльності очолюваного ним відомства не території району за 2021 рік.

Далі депутатським корпусом було затверджено план роботи районної ради на перше півріччя 2022 року, обговорено та затверджено фінансовий звіт комунального некомерційного підприємства районної ради Центр первинної медико-санітарної допомоги.

Крім того, сесією було затверджено ряд районних програм, серед яких: Програма підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики на 2022 рік; Програма матеріально-технічного забезпечення Берегівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на 2022 рік; Програма формування позитивного міжнародного інвестиційного іміджу та залучення іноземних інвестицій у Берегівський район на 2022 рік; районна Програма сприяння виконанню рішень судів та інших виконавчих документів на 2022 рік; Програма утримання адміністративної будівлі районної ради на 2022 рік.

Після затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2021 рік, який присутнім представила Олена Ваш, начальник фінансового управління Берегівської райдержадміністрації, депутатський корпус вніс зміни до районного бюджету на поточний рік.

Серед питань порядку денного були й два питання, які безпосередньо торкалися життєдіяльності Берегівської міської територіальної громади. Так, було погоджено Проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту м. Берегове, який де-юре передбачає встановлення меж міста загальною площею 3020,1000 га. Відтак, восьма сесії вирішила клопотати перед Закарпатської обласною радою та Закарпатською обласною державною адміністрацією про зняття з обліку населеного пункту села Затишне Берегівської міської територіальної громади у зв’язку з приєднанням його території до міста Берегове. Отже, за обліковими даними станом на 2021 рік село Затишне повноцінно розвивається, як невід’ємна частина міста Берегове. Починаючи з 2000-х років реєстрація щодо обліку жителів села Затишне була припинена. Усім домогосподарствам було присвоєно адресу м. Берегове. Станом на сьогоднішній день, згідно облікових даних, а також даних Державного земельного кадастру та містобудівних документацій території міста, усі домогосподарства, які територіально розташовані у с. Затишне зареєстровано у місті Берегово, по вулицям Чернишевського, Церковній, Степовій та Миру. Відтак, Берегівською міською радою вирішено вказане питання впорядкувати з чим вони й звернулися до районних депутатів, які в свою чергу підтримали їх.

На завершення пленарного засідання депутатським корпусом прийнято ряд звернень до обласної влади. Перше звернення стосується питання виділення коштів на капітальний ремонт автомобільної дороги Перехрестя-Карачин-Нове Село, стан дорожнього покриття якої незадовільний, асфальт пошкоджений (уражений ямковістю) – а місцями практично відсутній. Мешканці навколишніх населених пунктів, які щоденно долають вказану дорогу постійно скаржаться на катастрофічний стан дороги, який накладає на сімейні бюджети додаткові витрати з постійного ремонту. Вказана ситуація значно утруднює їх життєдіяльність та створює соціальну напругу та викликає їх невдоволення. Прийняття наступних трьох звернень були ініційовані депутатом Мікловшем Товт, який запропонував ініціювати перед відповідними комітетами Верховної Ради України питання щодо включення до порядку денного та якнайшвидшого розгляду Парламентом України законопроекту №4197-д у другому читанні для його остаточного прийняття з урахуванням положень подальшого мораторію на експорт необробленої деревини. Наразі, на розгляді у вищому законодавчому органі України перебуває зазначений законопроект, який у разі прийняття покликаний забезпечити прозорі та прогнозовані правила поводження з лісовими ресурсами на всій території України. Однак, первісний його варіант передбачав скасування мораторію на експорт необробленої деревини (лісу-кругляку), який в Україні запроваджений у 2015 році. Та як вважає депутатський корпус районної ради, такий мораторій повинен залишитися, адже Закарпатська область є однієї з найбільш лісистих на території України, запаси деревини якої, оцінюються майже у 211,3 млн.куб.м., що робить наш край надзвичайно привабливим для вітчизняних та іноземних інвестицій у деревообробну галузь. А скасування мораторію призведе до того, що кругляк знов вивозитимуть без обробки закордон, а вже створені робочі місця можуть зникнути.

Інші два звернення стосуються питання покращення прикордонної дорожньої інфраструктури. Так, депутатським корпусом запропоновано декілька варіантів, якими, на їх погляд, можливо і потрібно скористатися для вирішення покращення доріг, які ведуть до Державного кордону Україні-ЄС, адже саме дороги та пункти пропуску є тою візитівкою нашої країни, які вже при перетині можуть покращити позитивний імідж держави.

Відтак, завдяки злагодженій та конструктивній роботі депутатів саме у постійних комісіях та президії районної ради, сесія на пленарному засіданні впоралась із розглядом питань менше ніж за годину.

02

04

05

06

07

08