Середа., 09. жовтня 2024

image022

Шановні Берегівчани!

Добігла кінця каденція депутатського корпусу Берегівської районної ради сьомого скликання, яка була обрана у жовтні 2015 року за оновленою пропорційною виборчою системою за виборчими списками місцевих організацій політичних партій. За підсумками згаданих виборів було обрано 34 депутатів районної ради, які представляють 5 політичних партій. Це високопрофесійні, ініціативні, авторитетні люди, більшість з яких мають життєвий досвід, практику депутатської, громадської, суспільно-політичної діяльності, добре розуміються на економічних і соціальних проблемах мешканців Берегівщини, а головне – щиро вболівають за те, щоб територіальним громадам жилося краще. Із складу обраних депутатів до районної ради було сформовано 5 фракцій, погоджувальну раду голів фракцій, Президію та 6 постійних депутатських комісій для розгляду профільних питань.

Слід зазначити, що практично усі питання, які виникали за період каденції були предметом обговорення сесій, постійних комісій, президії та погоджувальної ради голів фракцій. Практично напрямки роботи окреслювалися депутатським корпусом, який намагалися дотримуватися та вирішувати. Для забезпечення виконання зазначених вище напрямів роботи упродовж періоду нашої каденції було скликано 30 сесій (вісім позачергових). В рамках 30 сесій проведено 38 пленарних засідань, на яких депутатським корпусом прийнято 524 рішення.

Аналіз прийнятих за цей час рішень засвідчує різноманітність питань, їх переважна більшість стосувалася економічного зростання та соціального захисту населення району, упорядкування меж населених пунктів, питанням неналежного стану автомобільних доріг, екології та використання природних ресурсів, для вирішення цих питань нами були затверджені такі важливі програми, як:

- Програма економічного та соціального розвитку Берегівського району;

- Програма допомоги соціально незахищеним верствам населення району «Турбота»;

- Програми відведення та вилучення земель Берегівського району для суспільних потреб;

- Програма будівництва, реконструкції, ремонту та утримання місцевих автомобільних доріг загального користування у Берегівському районі на 2018-2020 роки;

- Програма поводження із твердими побутовими відходами у Берегівському районі на 2016 - 2020 роки.

- Програми розвитку туризму та рекреації в районі.

Чисельними є групи рішень з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я, основні з них це:

- Програми «Шкільне харчування на 2016-2020 роки»

- Програма «Спортивний майданчик» на 2016-2020 роки;

- Районна Програма «Молодь Берегівщини» на 2016-2020 роки;

- Районна Програма «Робота з обдарованими учнями на 2016-2020 роки»;

- Районна Програму «Дитячий майданчик на 2016-2020 роки»;

- Програми розвитку фізичної культури і спорту в Берегівському районі,

- Програми протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами в Берегівському районі;

- Програма «Цукровий та нецукровий діабет на 2016-2020 роки»;

- Програма протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами у Берегівському районі на 2017-2021 роки;

- Районна цільова соціальна Програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021 роки;

- Районна Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на 2017- 2021 роки та ще ряд важливих програм.

Невід’ємною умовою реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, тобто належна забезпеченість бюджетного процесу, що є чи ненайголовнішим у діяльності районної ради. Протягом поточної каденції бюджетним питанням відводилося чільне місце у порядку денному сесій ради. Тому депутати ради значну увагу приділяли пошуку додаткових джерел наповнення дохідної частини, забезпеченню максимально ефективного використання бюджетних коштів, оптимальному розподілу коштів відповідно до заходів програм, затверджених рішеннями ради.

Слід відмітити, що ці п’ять років каденції були непростими як для країни, так і далеко не безпроблемним для територіальних громад району.

Проведення процесів децентралізації влади в районі, реформування галузі медицини і освіти, оптимізація та реформування державних і територіальних органів влади, вибори Президента України і Парламенту та перші вибори у першій на території району новоствореній Косоньській об’єднаній територіальній громаді а також вируюча у світі та в Україні пандемія COVID-19 створювали додаткові проблеми та зобов’язували всі гілки влади мобілізувати свої зусилля на стабілізацію процесів забезпечення життєдіяльності всіх галузей народногосподарського комплексу роботу та вжиття заходів з метою недопущення розбалансованості функціонування установ, що фінансуються з місцевого бюджету і надають послуги населенню району.

За період скликання вдалося чимало зробити у напрямку покращення матеріально-технічної бази освітніх, медичних та об’єктів культурної сфери. Як відомо, у цьому нам допомагали як благодійні так і громадські організації, але багато вдалось зробити із залученням коштів місцевих, районного, обласного та державного бюджетів.

Крім того, продовжувалась робота у районі і у сфері реформування освіти та медицини. Так, районною радою упорядковано конкурсний відбір опорних закладів освіти, урегламентовано питання проведення конкурсу на посади директорів освітніх закладів. Чимало зроблено і у медичній галузі, проведено реорганізацію Берегівської центральної лікарні у комунальне некомерційне підприємство, нею вже укладено договір із нацслужбою з охорони здоров’я. Крім того, з початком пандемії радою змобілізовано свої ресурси, декілька позачергових сесій було скликано задля оперативного вирішення питань з запобіганню поширення коронавірусної інфекції.

Що стосується першої ланки медицини, як вже відомо, завершено будівництво двох амбулаторій у Дийді та Свободі, розпочато будівництво у Бадалові. Крім того, придбано 18 автомобілів для потреб сільської медицини, які вже неодноразово стали у нагоді сімейним лікарям при лікуванні наших мешканців.

Особлива увага протягом каденції була приділена важливим інфраструктурним проектам - будівництву об’їзної дороги та сміттєпереробного заводу у селі Яноші.

По об’їзній дорозі вдалося підписати договір на коригування проекту щодо будівництва об’їзної дороги, до якої долучився новопризначений губернатор краю Олексій Петров і дане питання знаходиться на контролі на найвищих рівнях як нашої держави так і Угорщини. Сподіваємось, що питання будівництва об’їзної дороги найближчим часом буде вирішено.

Що стосується будівництва сміттєпереробного комплексу у с.Яноші, то у лютому місяці поточного року уповноважене районною радою Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА отримало право на втілення вищевказаного проекту.

Неабияка увага протягом усієї каденції сьомого скликання приділялась проблемам, які виникають у зв’язку із експлуатацією рудника, зокрема потрапляння важких металів у ґрунт та питну воду. Депутатським корпусом досконало обговорювались запропоновані методи проведення утилізації рудних відвалів та хвостосховищ, розташованих на поверхні Мужіївського золоторудника. Так, було отримано чимало відповідей щодо планів діяльності ПРАТ «Карпатська рудна компанія», позицію якої на засіданнях постійних комісій відстоював генеральний директор Арсен Ільїн. Звичайно, що це питання є для Берегівщини дуже болючим, залишається дуже багато відкритих питань, тож сподіваюся, що майбутні скликання районної ради так само прискіпливо будуть підходити до вирішення цієї екологічної проблеми не лише району, а області в цілому.

Що стосується процесів децентралізації у районі, то одна із перших створених об’єднань територіальних громад була Косоньська, яка об’єднала Попівську, Шомську, Запсоньську, Рафайнівську та Косоньську сільські ради. Наприкінці минулого року там вже відбулись перші вибори. Як відомо, з того часу Кабінетом Міністрів України затверджено перспективний план формування ОТГ області, згідно якого на теренах Берегівщини заплановано до створення ще три об’єднання – Батівську селищну та сільські Великоберезьку та Великобийганську об’єднані територіальні громади. Інші ж населені пункти району, які не увійшли до уже названих включені до Берегівської міської ОТГ.

Що стосується територіальних реформ на районному рівні, депутатським корпусом за період скликання приймались звернення до вищих органів влади щодо створення району із центром у м.Берегове. На даному етапі вже маємо такий район, правда із приєднанням вже до існуючого ОТГ Виноградівщини.

Загалом продуктивна робота районної ради – це результат партнерської діяльності райради і районної державної адміністрації, взаємодії органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, владних структур, установ, організацій, громадськості району щодо соціально-економічного і культурного розвитку Берегівщини, визначення пріоритетів спільної участі у пошуку та здійсненні оптимальних шляхів із розв’язання важливих проблем рідного краю.

Голова ради VII-го скликання,

Йосиф Шін