П'ятниця., 08. грудня 2023

01

Відбулася сесія Берегівської районної ради

22 вересня 2022 року у Берегівській районній раді відбулося пленарне засідання дванадцятої сесії. Голова районної ради Карло Резеш на початку пленарного засідання оголосив хвилину мовчання в пам’ять загиблих воїнів-захисників та невинних українців, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації. Участь у робот сесії також узяв Віталій Матій, голова РДА - начальник Берегівської районної ВЦА.

 

У ході засідання депутатський корпус було поінформовано про кадрові зміни на керівних посадах у районі, що відбулися у міжпленарний період. Так, заступником голови Берегівської райдержадміністрації призначено депутата районної ради – Локіту Іштвана Федоровича, а тимчасово виконуючим обов’язки директора державного підприємства «Берегівський лісгосп» призначено Столець Юрія Васильовича.

Після обрання секретаріату сесії, який покликаний забезпечити і організувати підрахунок результатів поіменного голосування та допомогти виконавчому апарату у веденні протоколу, депутатським корпусом було затверджено порядок денний із одинадцяти питань.

Завдяки конструктивній та активній роботі депутатського корпусу на засіданнях постійних комісій та за погодженням усіх винесених питань президією, пленарне засідання пройшло під знаком порозуміння та активного голосування за прийняття відповідних рішень.

Отже, першим виступив керівник Берегівської окружної прокуратури Денис Гіряк, який поінформував присутніх про результати роботи на території району очолюваного ним відомства у першому півріччі 2022 року.

Про роботу Берегівського лісгоспу у галузі забезпечення населення та комунальних установ району дровами у опалювальному періоді 2022-2023 років депутатів інформував щойно призначений керівник підприємства Юрій Столець. У своїй промові він запевнив, що готовий до співпраці із органами місцевого самоврядування територіальних громад району по питанню постачання паливних дров для малозабезпечених мешканців та наданню методичної допомоги у створення радами власних лісорубних бригад, які могли б здійснювати розчищення від порослі, сухостою та аварійних дерев меліоративних каналів зрошення, кладовищ, придорожніх каналів та захисних лісосмуг населених пунктів. Відтак, головуючий на засіданні Карло Резеш закликав районних депутатів активізуватися і разом із місцевим радами провести роботу щодо укладення меморандумів або угод на співпрацю із Берегівським лісгоспом та розробки власних нормативних документів щодо надання матеріальної підтримки у вигляді паливних дров потребуючим та малозабезпеченим громадянам.

Надалі депутатським корпусом було розглянуто та прийнято відповідні рішення з ряду майнових питань, серед яких прийняття у власність району додаткових п’яти кисневих концентраторів для потреб первинної ланки медицини, передача двох службових автомобілів у комунальну власність Великобийганської та Батівської територіальних громад, а також передача у комунальну власність міста Берегово прав засновника Берегівського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Серед розглянутих питань було також три питання щодо затвердження проектів землеустрою із встановлення (зміни) меж населених пунктів району (села Гуняді, Шом та Каштаново), що дасть можливість громадам впорядкувати кадастеризацію земель.

І на завершення депутатами було прийнято Звернення до голови Закарпатської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Віктора Микити з приводу необхідності врегулювання руху вантажного автотранспорту до прикордонного пункту пропуску «Дяково». Мова йде про зростання черг великогабаритного вантажного автотранспорту з простоюванням завдовжки до 7 кілометрів у населених пунктах Пийтерфолво та Тисобикень, що викликане дозволом аграріям під час воєнного стану вивозити збіжжя власним вантажним автотранспортом та згодою Румунії на пропуск такого вантажу без дозволів із послаблення вимог до такого транспорту, що прямує з України в Румунію. Вказана ситуація створює незручності мешканцям цих населених пунктів, адже фури створюють низку незручностей – від неможливості заїхати у власні двори і до галасу, забрудненості повітря, засміченості та викликає у них незадоволення роботою як прикордонників і митників, так і співробітників поліції.

Крім того, жителі Пийтерфолвівської громади обурені поведінкою водіїв, які зупиняють свої автомобілі навіть на роздільній полосі, що унеможливлює рух автотранспорту по зустрічній смузі руху. Вказане, та незавершені дорожно-будівельні роботи по облаштуванню обочини в межах населених пунктів Пийтерфолво та Тисобикень у сукупності позбавляє водіїв маневру щодо роз’їзду зустрічного автотранспорту, який рухається по вільній смузі автодороги М-26, що може призвести до непоправних наслідків.

Отже, даним зверненням депутатський корпус районної ради запропонував Закарпатській ОДА змінити напрямок руху до КПП Дяково, щоби ці села розгрузити, а потік каміонів направити за маршрутом с.Сільце - с.Широке - с.В.Копаня - м.Виноградів (вул.Копанська) - с.Теково - с.Сасово - с.Чорнотисів - с.Чепа із зупинкою транспорту на в’їзді в с.Неветленфолу, що дозволить зменшити навантаження на вул.І.Франка в м.Виноградові та забезпечить місце відстою вантажного автотранспорту між с.Ботар-Пийтерфолво, та с.Неветленфолу-с.Чепа.

На пленарному засіданні відбулася і урочиста подія, адже грамотами районної ради та райдержадміністрації було відзначено громадських активістів-волонтерів Берегівського району, які своїми щоденними подвигами, спрямованими на підтримку військових на передовій, допомогу вимушеним переселенцям та постраждалим від війни людей приближають перемогу України у цій несправедливій та неспровокованій війні. Отже, районними відзнаками було нагороджено:

Кіральгазі Валентина Євгенійовича - члена ГО «Добрі справи Виноградівщини»;

Полулях Сергія Михайловича - жителя м. Нова Каховка Херсонської області, тимчасового мешканця м. Виноградів;

Кіз-Богачову Марію Юріївну – волонтерку-вчителя Берегівського ліцею «Платан»;

Сігетій Олександра Олександровича – волонтера, громадського діяча;

Лівик Оксану Василівну – волонтерку;

Гал Жужанну Федорівну - директора Шаланківського закладу дошкільної освіти.

Крім того, за багаторічну сумлінну працю у сфері надання населенню первинної медичної допомоги Почесною грамотою Закарпатської обласної державної адміністрації була нагородження Гедєш Руслана Михайлівна, головний лікар Берегівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

02

03

04

05

06

07

08

09