Вівторок., 04. жовтня 2022

2Берегівська військова адміністрація разом і районною радою провели нараду-семінар із міськими, селищними та міськими головами

6 квітня у малому залі засідань Берегівської районної ради за головуванням в.о. начальника Берегівської районної військової адміністрації Віталія Матія відбулася нарада із головами територіальних громад району та їх заступниками. Співорганізатором засідання виступила районна рада, яку представляли голова Берегівської районної ради Карло Резеш та його заступник Михайло Кочіш.

На порядку денному були проблемні питання та виклики воєнного стану, які намагаються оперативно вирішувати керівництво військової адміністрації, районної ради та громад району.

Отримання, організація розподілу та списання гуманітарної допомоги викликало жваву дискусію серед учасників наради, оскільки в умовах війни значно зросла кількість потребуючих такої допомоги. Про організаційні питання з отримання, обліку та роздачі отриманої закордонної допомоги присутніх інформували представники найактивніших у районі благодійних організацій: від Угорської екуменічної служби допомоги в Україні - Янош Геревич та його колега з правових питань Юлія Руда, від Дияконічного відділу Закарпатської реформатської церкви – Бейла Нодь, від Берегівської районної мальтійської служби допомоги - Янош Макук та від Благодійного фонду «Східно-Європейська місія» - Габор Петро.

Іншим, не менш дискусійним питанням, було питання проведення виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, по якому інформував начальник управління соціального захисту населення Ганькович Василь. За результатами обговорення зазначеного питання було вирішено уточнити необхідну інформацію щодо програмного та комп’ютерного забезпечення органів соціального захисту району і у разі необхідності вжити заходів до збільшення їх ресурсів з тим, щоби призначення та виплата була здійснена, в установлені законом терміни.

По проекту Закону України №7178 «Про внесення змін до деяких законнодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» інформувала присутніх начальник юридичного відділу районної військової адміністрації Ольга Довбака. Як зазначила доповідачка даний законопроект прийнятий, але ще не підписаний Президентом України і має на меті вдосконалення окремих питань, пов’язаних із спрощенням набуття прав користування на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану з метою їх раціонального використання у 2022 році для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та забезпечення продовольчої безпеки України.

На завершення наради-семінару по темі продовольчої безпеки держави присутніх поінформував заступник голови районної ради Михайло Кочіш, який повідомив, що Верховною Радою України схвалено відповідні зміни до митного та податкового законодавства щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що ввозяться на територію України в режимі імпорту та звільнення від ПДВ операцій з ввезення товарів на митну територію України платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, що сплачують податок за ставкою 2%. При цьому, передбачається спрощення процедур митного оформлення таких товарів. Тут, заступник голови ради акцентував увагу присутніх на можливості ввезення в Україну на пільгових умовах соціально значущої категорії товарів – продуктів харчування. Так, районна рада звернулася до керівника Берегівського представництва «Центральноєвропейська мережа економічного розвитку» Габора Кінча з проханням у пошуку в Угорщині виробників та оптових поставщиків продуктів харчування, які готові співпрацювати у галузі торгівлі із приватними підприємствами та підприємцями Берегівського району. Відтак, за доволі короткий час, Берегівське представництво «Центральноєвропейська мережа економічного розвитку» зконтактувалася та заручилася готовністю до співпраці близько трьох десятків угорських товаровиробників та оптових продавців продуктів харчування, переважна частина яких готова навіть доставити свій товар до угорсько-українського кордону. Відтак, голова районної ради Карло Резеш закликав присутніх керівників територіальних громад провести на місцях інформаційну роботу із представниками торгівельної мережі, а районна рада у свою чергу надасть органам місцевого самоврядування контактні дані готових до співпраці угорських контрагентів.

1

3

4

5

6