Субота., 13. серпня 2022

IMG 30071Голова обласної ради та обласної державної адміністрації відвідали Берегівщину

06 січня з робочим візитом Володимир Чубірко, голова Закарпатської обласної ради та Віктор Микита, голова Закарпатської облдержадміністрації відвідали Берегівський район.

Першою зупинкою делегації був об’єкт будівництва - завод механізованої переробки твердих відходів потужністю від 20 до 30 тис. тонн на рік у с. Яноші, де очільників краю зустріли голова Берегівської райради Карло Резеш, в.о. голови, перший заступник райдержадміністрації Віталій Матій та Берегівський міський голова Золтан Бабяк.

Слід зазначити, що у складі обласної делегації були також – депутат обласної ради Чаба Петер, заступник голови облдержадміністрації Ігор Шинкарюк та Юдіта Євчак, заступник директора Європейського об'єднання територіального співробітництва (ЄОТС) ТИСА, яке наразі виступатиме головним бенефіціаром європейського гранту, за кошти якого відбувається реалізація проекту будівництва зазначеного сміттєсортувального комплексу.

Отже, присутні ознайомилися з ходом будівництва заводу, будівництво якого реалізується у межах грантової угоди HUSKROUA 1001/011 між Яношівською сільською радою, Берегівською районною та міською радами, Берегським комунальним та сміттєпереробним неприбутковим ТОВ (Барабаш) і Мішкольським університетом.

Станом на зараз роботи виконані на суму 16 761 тис. грн, тобто 18,2 % реалізації, у межах яких профінансовано будівництво тимчасової проїзної дороги, ангару та сортувальної лінії, яка підключена до електромережі. Однак, для того, щоб можна було майбутній завод передати в експлуатацію необхідно побудувати додатково хоча б один, з чотирьох запланованих, полігон для складування відходів, що коштуватиме 7,7 млн євро.

Минулого року європейське об’єднання територіального співробітництва «Тиса» отримало грант ЄС на реалізацію зазначеного проєкту на суму 4,8 млн на 2022 рік. Тендер на будівництво полігону проведено. Для продовження робіт очікують підписання угоди. Суму фінансування, якої не вистачає для будівництва планує забезпечити Уряд Угорщини.

Керівництво області зазначило, що проєкт потребує обов’язкової державної підтримки. Адже, окрім самого заводу механізованої переробки твердих побутових відходів, необхідно забезпечити й будівництво якісних під’їзних доріг, потрібно врегулювати деякі земельні питання та питання стосовно документального оформлення усіх етапів будівництва.

Наступною зупинкою робочого візиту обласного керівництва була мала зала Берегівської районної ради, де відбулася зустріч із головами територіальних громад Берегівського району, які повним складом зібралися для обговорення функціонування громад, місцевих бюджетів та порушили ряд проблемних питань, які сьогодні турбують громади.

Окремо було обговорено протидію поширенню коронавірусу та вакцинації населення, оскільки сьогодні це питання ключове, як зазначив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита, і контроль за дотриманням вимог законодавства та нормативних документів, які регулюють питання карантинних обмежень повинен бути системним та ефективним.

Крім того, на зазначеній зустрічі було порушено питання майбутнього будівництва та функціонування заводу механізованої переробки твердих побутових відходів у с.Яноші. Відповідно до вказаного, як зазначив голова обласної ради Володимир Чубірко, громади повинні виконати ряд умов і створити спільне комунальне підприємство, яке забезпечить його роботу. Сьогодні є розуміння щодо цього напрямку роботи та консолідація зусиль.

Відтак, обласна делегація оглянула хід робіт з реконструкції Берегівської лікарні ім.Бертолона Ліннера, що проводиться в рамках президентської програми Володимира Зеленського «Велике будівництво». Наведені роботи передбачають перепланування приміщень п'яти поверхів із влаштуванням двох ліфтів, системи гарячого водопостачання, інженерних мереж та ряд інших робіт, які покликані модернізувати вказаний об’єкта охорони здоров’я.

завод ТПВ

IMG 30081

IMG 30101

ЦРЛ1

ЦРЛ