Понеділок., 30. листопада 2020

IMG 20200710 1119126Відбулася чергова сесія районної ради

У п’ятницю, 10 липня у Берегівській районній раді пленарним засіданням завершився 28-ий сесійний тиждень, який був скликаний розпорядженням голови ради ще 30 червня. Передувала пленарному засіданню, як того вимагає законодавство та регламент ради, робота депутатів у постійних комісіях, завдяки їх злагодженій та конструктивній роботі засідання президії та самої сесії відбулося у діловому руслі.

IMG 20200708 1112062Отже, на порядок денний було винесено 15 питань, проекти рішень та матеріали до них були заздалегідь роздані депутатському корпусу для опрацювання.

У роботі сесії узяли участь голова райдержадміністрації Іштван Петрушка та його заступники Віталій Матій та Федір Бімба, начальники структурних підрозділів РДА, керівники правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, селищний та сільські голови, працівники виконавчого апарату районної ради, ЗМІ. На початок сесії зареєструвалося 21 депутатів.

IMG 20200710 1110104

Як уже прийнято, пленарне засідання розпочалось із звучання Державного Гімну України, після чого було обрано секретаріат сесії задля ведення протоколу та підрахунку голосів.

Відтак, депутатський корпус приступив до затвердження порядку денного, який було остаточно сформовано президією ради напередодні і згідно якого пропонувалось додатково включити ще три питання (про внесення змін до фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Берегівська центральна районна лікарня імені Бертолона Ліннера Берегівської районної ради Закарпатської області» на 2020 рік, про внесення змін до районної Програми профілактики та боротьби зі злочинністю на 2016-2020 роки та про Звернення Берегівської районної ради до ДП «Служба автомобільних доріг у Закарпатській області» та ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області» з приводу забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах Берегівського району державного та місцевого значення) та зняти з розгляду питання «Про внесення змін до Програми утримання адміністративної будівлі районної ради на 2019- 2020 роки» так як відпала необхідність уточнення її показників.

IMG 20200710 1109363Відтак, одноголосно було затверджено порядок денний засідання і депутатський корпус узявся до розгляду питань порядку денного.

Отже, по першому питанню, яке було основним, виступив голова Берегівської районної ради сьомого скликання Йосиф Шін, який уже втретє за цю каденцію звітував про пророблену радою робу. По звіту були зауваження, питання та пропозиції від депутатів Золтана Ковач, Тібора Біров, Отто Ваш. Після кількахвилинної дискусії депутатський корпус проголосував про прийняття до відома звіту голови ради.

Наступним значилось питання «Про Програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху у Берегівському районі, по якій депутатський корпус на засіданнях постійних комісій інформував головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та інфраструктури Берегівської РДА Дуридівка Євген. Дане питання дуже важливе, адже крім катастрофічного стану доріг є ще проблеми, які теж впливають на безпеку руху – а це відсутність дорожніх знаків, застаріла дорожня розмітка, аварійні дерева на узбіччях, ну і свідомість самих учасників дорожнього руху.

Ще одним важливим з точки зору безпеки дорожнього руху було питання «Про стан ремонту автомобільних доріг на території району». Однак, як зазначив голова ради Йосиф Шін, на превеликий жаль постійні зміни у структурах державних органів, постійна передача доріг від одних установ до інших не дала можливості розглянути дане питання по суті. Та все ж постійними комісіями та президією знайдено консенсус щодо підготовки даного питання – прийнято рішення надіслати спільний лист із райдержадміністрацією до новоутвореної структури та запросити її представника на Берегівщину на засідання комісій та сесії з метою інформування депутатського корпусу.

Далі депутати затвердили протокол №1 засідання конкурсної комісії з визначення опорного навчального закладу серед закладів загальної середньої освіти Берегівського району від 02 червня 2020 року, згідно якого визначено опорні заклади Косоньського та Великоберезького освітніх округів, якими відповідно стали загальноосвітні заклади названих сіл та розглянули інформацію відділу з питань освіти Берегівської райдержадміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі в умовах започаткованих реформ в Україні. Дане питання було ретельно вивчено постійними комісіями та розроблено проект рішення із окресленими завданнями, які відділ повинен виконати до початку нового 2020/2021 навчального року.

Наступним питанням значилася Програма забезпечення роботи медичних комісій при Берегівському об’єднаному військовому комісаріаті на 2020-2023 роки, яка покликана унормувати прогалину по оплаті медичних послуг, супутніх із призовом, оскільки реформа медицини оминула увагою роботу медичних комісій при військоматах. Вірніше, медична реформа не признає медичними послугами роботу медиків у військоматах, тому було розроблено та затверджено дану програму, яка передбачає фінансування із районного бюджету роботу медиків у призовних комісіях та проведення необхідних для цього аналізів.

Були внесені зміни й до раніше прийнятих районних програм. Так, внесено зміни до районної Програми профілактики та боротьби зі злочинністю на 2016-2020 роки з тим, щоби Берегівський районний відділ поліції зміг долучитися до запровадження інтегрованої загальнообласної системи відео спостереження та відео аналітики «Безпечне Закарпаття».

Крім того, внесено зміни до районної Програми фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Берегівський центр первинної медико-санітарної допомоги Берегівської районної ради Закарпатської області», які передбачають відшкодування вартості імуноферментного аналізу (ІФА-тести) для виявлення антитіл COVID-19 особам, що контактували з підтвердженими випадками, медичним працівникам, особам, які потребують планової госпіталізації та/або операції (мешканцям м. Берегово та Берегівського району).

У продовження розгляду блоку питань з охорони здоров’я, депутатським корпусом внесено зміни до фінансових планів комунальних некомерційних підприємств «Берегівська ЦРЛ ім.Б.Ліннера» та «Берегівський центр ПМСД».

Про зміни до районного бюджету на 2020 рік інформувала Олена Ваш, начальник фінансового управління Берегівської РДА.

Депутатським корпусом серед іншого були заслухані інформації щодо майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища Берегівського району та територіальної громади м.Берегове та про хід реалізації Програми утримання адміністративної будівлі райради.

Хоч і добігає кінця каденція депутатського корпусу сьомого скликання та все-ж депутатами затверджено план роботи ради на друге півріччя поточного року, частину з якого, напевно, вже буде виконувати новий склад ради, що обиратиметься на чергових виборах 25 жовтня 2020 року.

І на завершення розгляду питань порядку денного двадцять восьмою сесією прийнято звернення до державних підприємств «Служба автомобільних доріг у Закарпатській області» та «Служба місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області» з приводу проведення обстеження знаків дорожнього руху з відповідними розмітками «пішохідний перехід» біля закладів та будівель освіти, спортивних та інших споруд масового скупчення дітей та людей, а також захаращення узбіч автодоріг великою кількістю перестарілих та напівсухих дерев і кущів на автомобільних дорогах Берегівського району державного та місцевого значення із вжиттям заходів щодо відновлення або встановлення наведених знаків та дорожньої розмітки, а також видалення аварійних та небезпечних з огляду на дорожній рух дерев.

IMG 20200708 1110461

IMG 20200710 1110245