Четвер., 29. жовтня 2020

сесія 20.05.2020 2Районні депутати знову засідали

Вчора, 20 травня відбулося пленарне засідання позачергової 27-ої сесії Берегівської районної ради. Як зазначив у своєму вступному слові голова ради Йосиф Шін, скликання позачергової сесії здійснено у зв’язку з необхідністю приведення у відповідність із набувшим чинності 18 березня 2020 року нового Закону України «Про повну загальну середню освіту» положення про конкурс на зайняття вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти районної ради.

погодж рада 18.05.2020 2Згідно регламенту роботи районної ради скликанню сесії передувало засідання погоджувальної ради голів депутатських фракцій, засідання якої відбулось 18 травня. Саме на цьому засіданні було погоджено остаточний варіант порядку денного із чотирьох питань, який пропонувався для розгляду спочатку постійним комісіям, а вже за їхніми пропозиціями проекти рішень виносились на сесію.

Відтак, 20 травня, перед пленарним засіданням відбулось спільне засідання постійних депутатських комісій з питань бюджету та з питань освіти, культури, спорту, проблем молоді, охорони здоров'я, туризму та рекреації, праці і соціального захисту громадян за головуванням їх голів Дюли Фодора та Тібора Бірова.

пост коміс 20.05.2020 2Отже, по-першому питанню на засіданні постійних комісій доповідав Василь Лендєл, начальник відділу з питань освіти Берегівської райдержадміністрації. Зокрема, доповідач ознайомив членів комісій із проектом рішення та положення, який було подано райдержадміністрацією та опрацьовано відповідно до пропозицій погоджувальної ради голів фракцій. Як зазначив Василь Васильович, проектом враховані всі новели нового закону та побажання голів фракцій, а також сформовано склад конкурсної комісії.

пост коміс 20.05.2020 1Друге питання стосувалося змін до Програми утримання адміністративної будівлі районної ради. Мова йде про необхідність встановлення комбінованого лічильника на воду і для того щоби оплатити роботи необхідно внести зміни до програми.

По проекту рішення щодо внесення змін до районного бюджету на 2020 рік як на засіданні комісії, так і на пленарному засіданні сесії доповідала Олена Ваш, начальник фінансового управління райдержадміністрації. Отже, проектом рішення, а вже після прийняття депутатами самим рішенням передбачаються:

- отримання додаткових коштів субвенції на реалізацію концепції «Нова українська школа» в сумі 2 млн. 157 тис. 500 грн. та виділення коштів із районного бюджету у сумі 239 тис.800 грн. на її співфінансування;

президія 20.05.2020 1

- кошти у сумі 140 тис.грн. на співфінансування із районного бюджету та Батрадівського сільського бюджету на влаштування санвузлів у корпусі №2 Батрадівської ЗОШ І-ІІ ст.;

- перерозподіл коштів освітньої субвенції між об’єктами загальної середньої освіти з урахуванням виконання проектних робіт;

- додаткові кошти у сумі 100 тис.грн. на капітальний ремонт 1-го поверху корпусу «Б» Берегівської ЦРЛ ім. Б.Ліннера під відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги.

Останнім, четвертим за ліком питанням значилося звернення районної ради до голови Закарпатської облдержадміністрації Олексія Петрова та депутатів Закарпатської обласної ради від Берегівшини 

президія 20.05.2020 2

Гейзи Гулачі, Ілдіки Орос, Чаби Пийтера та Мікловша Товт з приводу виділення коштів на ремонт ділянки автомобільної дороги Берегово-Кам’янське у межах сіл Нижні та Верхні Ремети. Розгляд даного питання було ініційовано депутатом районної ради Миколою Іванюком на засіданні погоджувальної ради голів фракції. Вже розглядаючи дане питання постійними комісіями, поступили пропозиції доповнити дане звернення іншими ділянками автодоріг (Запсонь-Рафайново та В.Бакта-Геча), які теж знаходяться у катастрофічному стані. Крім того, постійні комісії одностайно зійшлися у думці, що дане звернення необхідно направити народному депутату України Владіславу Поляку, який обраний до Парламенту від цього виборчого округу.

сесія 20.05.2020 1Після засідань постійних комісій та перед пленарним засіданням сесії районної ради відбулося засідання президії, у роботі якої узяли участь 9-ть із дванадцяти її членів. Відтак, президією опрацьовані усі пропозиції постійних комісій та погоджено остаточні проекти рішень.

сесія 20.05.2020 3Завдяки плідній роботі депутатів у своїх комісіях та президії, пленарне засідання сесії відбулося у конструктивному руслі, двадцять один присутній народний обранець одноголосними голосуваннями приймали рішення, проекти яких представляли вищеназвані доповідачі.

На завершення пленарного засідання голова ради Йосиф Бейлович нагадав присутнім про необхідність подачі електронних декларацій про майновий стан та доходи, адже цього року у зв’язку із пандемією COVID-19 строк їх подачі подовжений до 1 червня.

 

 

сесія 20.05.2020 4

сесія 20.05.2020 6сесія 20.05.2020 7