П'ятниця., 29. травня 2020

Позачерг сесія райради 15.04.2020 2Позачергова сесія районної ради

Вчора, 15 квітня відбулося пленарне засідання 26-ої позачергової сесії районної ради, яку скликав голова ради Йосиф Шін за пропозицією голови райдержадміністрації Іштвана Петрушки та ініціативою Івана Малеш та Руслани Гедєш, керівників комунальних некомерційних підприємств районної ради – Берегівської ЦРЛ ім.Б.Ліннера та Берегівського центру ПМСД.

Порядок денний складався із шести питань і усі вони стосувалися заходів боротьби із поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на території Берегівського району. Відтак, пленарному засіданню, як того вимагає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» передувала робота депутатів у засіданнях постійних комісій та президії районної ради. Так як питання стосувалися сфери охорони здоров’я та фінансових питань, засідали спільно дві комісії – з питань охорони здоров’я та з питань бюджету за головуванням Дюли Фодор та Тібора Біров.

Отже, на засіданнях постійних депутатських комісії та пленарного засідання сесії перші два питання порядку денного представляв генеральний директор КНП Берегівська ЦРЛ ім.Б.Ліннера Іван Малеш. По першому питанню він наголосив на необхідності змін до районної Програми фінансової підтримки очолюваного ним закладу, включивши до неї проведення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби, а саме: придбання - засобів індивідуального захисту; дезінфекційних та антисептичних засобів; медичних матеріалів; лікарських та наркотичних засобів; виробів медичного призначення; лабораторних реактивів; експрес-тестів.

Друге питання стосувалося змін до фінансового плану лікарні на поточний рік. Відтак, у рамках медичної реформи другої ланки Берегівська ЦРЛ 1 квітня уклала договір із Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення і з цього часу лікарня переходить на нові стандарти фінансування, тому депутатському корпусу потрібно затвердити відповідні зміни у фінансовому плані.

По третьому і четвертому питанню депутатський корпус інформувала заступник головного лікаря Берегівського центру первинної медико-санітарної допомоги Магдалина Візавер. По внесенню змін до Програми фінансової підтримки закладу вона розповіла, що у поточному році заплановано провести капітальні ремонти ФАПів сіл Данилівка, Оросієво, Галабор та АЗПСМ села Яноші, придбати обладнання і предмети довгострокового користування (гематологічний аналізатор автоматичний, аналізатор сечі та лабораторної центрифуги), а також доповнити програму заходами для запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) (придбання засобів індивідуального захисту для медперсоналу). По змінам до фінансового плану Берегівського центру ПМСД, Магдалина Павлівна розповіла, що у ньому необхідно передбачити видатки на боротьбу із поширення коронавірусної хвороби та придбання гаражу для службового транспорту.

По проекту рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2020 рік» депутатський корпус інформувала Олена Ваш, яка розповіла про зміни у фінансових показниках району, що викликані змінами у вищевикладених медичних програмах.

Про хід здійснення протиепідемічних заходів боротьби з коронавірусною інфекцією інформував Ігор Цар, в.о. директора Берегівської районної філії Державної установи «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України. Він наголосив, що найкращим методом боротьби із маловивченою недугою COVID-19 є те, щоб усі без винятку дотримувались запроваджених карантинних заходів, без нагальної потреби не виходили на вулиці, дотримувались соціальної дистанції. Ігор Осипович порівняв хід перебігу пандемії у різних країнах та на їх прикладі розповів різні сценарії розвитку у нашій державі і на завершення своєї промови просив депутатів, щоб вони у своїх округах теж долучилися до масової роз’яснювальної роботи, допомагали сільським головам та органам влади.

В рамках цього питання виникло чимало питань і до головного лікаря Берегівської ЦРЛ Івана Малеша у якого депутат районної ради Микола Іванюк поцікавився про стан забезпечення лікарні необхідними засобами, розгортання додаткових ліжко-місць та їх перепрофілювання, про забезпечення медпрацівників транспортом та тимчасовим житлом. На усі задані питання депутатський корпус отримав розгорнуту відповідь а Іван Володимирович висловив подяку усім благодійникам, які допомагають Берегівській ЦРЛ.

Після розгляду за прийняття усіх рішень слово мав голова Берегівської райдержадміністрації Іштван Петрушка, який ознайомив присутніх із рішенням районної комісії з питань надзвичайних ситуацій, а саме про запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів під час вихідних та святкових днів з 13 год. 00 хв. 18 квітня 2020 до 20 год.00 хв. 20 квітня 2020 року, серед яких:

- обмеження пересування та перебування громадян в громадських місцях;

- без особливої потреби, утриматися від перебування у громадських місцях;

- не виходити на вулиці населених пунктів;

- утриматися від використання власних транспортних засобів;

- утриматися від переміщення між населеними пунктами;

- без особливої потреби, утриматися від відвідування аптек, продовольчих магазинів, автомобільних заправних станцій, тощо.

На завершення пленарного засідання голова ради Йосиф Шін зазначив, що віряни західного обряду відсвяткували Світле Христове Воскресіння, а вірники східного обряду Вербну Неділю в умовах карантину і всі були дуже сумлінними та дотримувалися усіх обмежувальних заходів і подякував усім присутнім, хто долучився до попередження та обмеження поширенню коронавірусної хвороби.

Відтак Йосиф Бейлович відмітив, що у прийдешні вихідні дні на нас чекає святкування Пасхи за східним календарем, і висловив надію, що воно відбудеться мудро й свідомо із дотриманням усіх обмежувальних заходів та привітав усіх із пасхальними святами, та бажав у ці весняні дні, обтяжені пандеміє коронавірусу, відчути справжню міць віри в майбутнє.

Позачерг сесія райради 15.04.2020 1Позачерг сесія райради 15.04.2020 3Позачерг сесія райради 15.04.2020 4Позачерг сесія райради 15.04.2020 5Позачерг сесія райради 15.04.2020 6Позачерг сесія райради 15.04.2020 7Позачерг сесія райради 15.04.2020 8Позачерг сесія райради 15.04.2020 9