П'ятниця., 29. травня 2020

зустріч духовенство пасха та поховання карантин 09.04.2020 1Про відзначення Великодніх свят та безпечне поховання померлих і відправлення ритуальних обрядів в умовах карантину

йшлося на зустрічі з духовенством району та міста вчора, 8 квітня. На зустрічі були присутні голова районної ради Йосиф Шін, голова райдержадміністрації Іштван Петрушка, міський голова Золтан Бабяк, Єпископ Закарпатської Реформатської Церкви Олександр Зан-Фабіан, Декан Берегівського району Мукачівської греко-католицької єпархії о.Михайло Шелемба та вікарій Берегівської римо-католицької парафії о.Янош Молнар.

зустріч духовенство пасха та поховання карантин 09.04.2020 2Перш за все присутні обговорили порядок проведення Великодня, освячення пасок та верби і дійшли згоди в тому, що при проведенні обрядів необхідно дотримуватися усіх рекомендацій, а саме: служби будуть проводитись у церквах без вірян (там де є можливість буде забезпечено онлан-трансляції). У населених пунктах району, де 1-2 конфесії, після проведення богослужінь, священники освятять кошики на вулицях біля домівок.

Що стосується поховань померлих, присутні обговорили тимчасові рекомендації Міністерства охорони здоров’я, яке видано 27 березня поточного року. Тож, МОЗ рекомендує тимчасово дотримуватись таких рекомендацій при проведенні ритуальних обрядів: до обрядів перед похованням, у разі крайньої необхідності, може допускатись не більше ніж 10 осіб за умови одночасного перебування у приміщенні; не більше 1 особи на 10 квадратних метрів; під час обряду між присутніми має бути безпечна дистанція у 1,5 метра; поцілунки тіла померлої особи забороняються, оскільки існує пряма можливість інфікування; поховання або кремація тіла мають здійснюватися у щільно закритій труні.

Отож, священнослужителі просять вірян дотримуватися карантинного режиму й зауважили, що з дозволу вищого церковного духовенства, зараз церкву можна не відвідувати.