Середа., 01. квітня 2020

Позачергова сесія Берегівської районної ради 1Позачергова сесія Берегівської районної ради:
ухвалили важливі рішення

Вчора, 10 березня, відбулося засідання позачергової сесії районної ради VІІ скликання, яку скликав голова райради Йосиф Шін у спеціальному (терміновому) порядку за пропозицією голови Берегівської райдержадміністрації у зв’язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» №100 від 12 лютого 2020 року, що набрала чинності 6 березня 2020 року.

Згідно цієї постанови освітні заклади Закарпатської області, у тому числі і Берегівського району, отримують шанс суттєво покращити власну матеріально-технічну базу та підвищити якість навчального процесу за рахунок коштів державної субвенції. Умови вказаного Порядку передбачають обов’язкову наявність рішення місцевої ради (засновника закладу) щодо планування розвитку мережі закладів загальної середньої освіти.

Позачергова сесія Берегівської районної ради 3Представляв це питання начальник відділу з питань освіти райдержадміністрації Василь Лендєл, який розповів, що у Берегівському районі заплановано утворити сім освітніх округів, а саме: Батівський, Варівський, Великоберезький, Косоньський, Мужіївський, Яношівський та Берегівський.

Отже, затвердження Берегівською районною радою перспективного плану створення освітніх округів надасть можливість реалізувати визначений Постановою механізм із залученням коштів державної субвенції на розвиток освітніх закладів.

Окрім вказаного питання, порядок денний містив ще два важливих проекти, які були підтримані присутніми на сесії 22-ма депутатами.

Позачергова сесія Берегівської районної ради 2

По-першому із них інформував депутатський корпус Іван Малеш, генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Берегівська центральна районна лікарня ім.Б.Ліннера» і стосувалося воно змін до статуту підприємства.

А по-другому питанню (третім за ліком) виступила начальник фінансового управління РДА Олена Ваш, яка розповіла про необхідність виділення коштів в сумі 145 тисяч грн. на співфінансування капітального ремонту АЗПСМ с.Бене, що дасть можливість використати субвенцію з державного бюджету на вищезгадані роботи. Крім того, проект рішення передбачає виділення коштів на виготовлення проектної документації по влаштуванню внутрішньої вбиральні у Галаборській ЗОШ І-ІІ ст. в сумі 120 тис.грн. Відтак, депутати одноголосно прийняли поточні зміни до бюджету району на 2020 рік.

На завершення пленарного засідання позачергової сесії Йосиф Шін нагадав депутатам про необхідність заповнення та подачі до 1 квітня електронних декларацій про майно та доходи та подякував колегам-депутатам за конструктивну роботу.

Слід зазначити, що пленарному засіданню, як того вимагає законодавство України, передувала робота депутатів у постійних депутатських комісіях (з питань освіти, охорони здоров’я та з питань бюджету), де ретельно були опрацьовані проекти рішень, що виносились на розгляд позачергової сесії і після чого питання знайшли відповідного схвалення президією ради.