Неділя., 24. січня 2021

розшир засід золоторудн 22.11.20197501Відбулося розширене засідання постійної депутатської комісії районної ради з питань екології та навколишнього природного середовища

22 листопада у малому залі відбулося розширене засідання постійної депутатської комісії районної ради з питань земельних відносин, екології, використання природних ресурсів, агропромислового комплексу та розвитку села по питанню утилізації рудних відвалів Мужіївського золоторудника ПРАТ «Карпатська рудна компанія».

У роботі засідання узяли участь голова районної ради Йосиф Шін, голова райдержадміністрації Іштван Петрушка, Берегівський міський голова Золтан Бабяк, депутат Закарпатської обласної ради Чаба Пейтер, керівники депутатських фракції у районній раді Отто Ваш, Наталія Граб та Золтан Ковач.

ПРАТ «Карпатська рудна компанія» представляли директор компанії Арсен Ільїн, технологічний партнер компанії Павло Стукан, керівник безпекового блоку компанії Михайло Танчинець.

Голова районної ради Йосиф Шін привітав присутніх та після коротенького вступу розповів про історію діяльності ТОВ «Закарпатполіметали» на Мужіївському золоторуднику та про екологічні наслідки, які вказане підприємство залишило по собі.

З питань утилізації рудних відвалів Мужіївського золоторудника компанією «Карпатська рудна компанія» виступив її керівник Арсен Володимирович Ільїн, який розповів про плани діяльності підприємства, представив присутнім ксерокопії дозвільних документів та запевнив усіх, що ніяких хімічних елементів у ході утилізації та переробки відвалів компанія використовувати не буде.

На запитання голови ради Йосифа Шіна керівник ПРАТ «Карпатська рудна компанія» Арсен Ільїн відповів, що туризму в с.Мужієво нічого не загрожує.

Про технологію вилучення важких металів із відвалів руди розповів технологічний партнер компанії Павло Стукан. Так, за його словами, наявні на території рудника відвали будуть подрібнені та методом «мокрої» гравітації порода буде очищена на 85-90% від важких металів, а замкнутий цикл виробництва дозволить повторно використовувати 85% води від потрібної кількості.

Присутнім представникам компанії було задано чимало питань, адже для Берегівщини це наболіле питання, а для депутатського корпусу районної ради важливо, щоб відвали, які розташовані прямісінько на селом Мужієве чимскоріш ліквідували і стікаючі з них солеві потоки важких металів більше не отруювали мешканців нашого району.