Понеділок., 26. жовтня 2020

сесія райради 07.06.2019 000Пленарним засіданням завершилася двадцята сесія Берегівської районної ради

У п’ятницю, 07 червня, як завершальний етап, відбулося пленарне засідання чергової (двадцятої) сесії районної ради на якій головував Йосиф Шін – голова райради.

На засідання із 34 депутата зареєструвалося 23, яке було насичене чималою кількістю питань. Після затвердження порядку денного депутатський корпус приступив до розгляду питань і як того вимагає закон першим розглянули запит депутата від фракції «КМКС – Партія угорців України» Отто Ваш до Закарпатської ОДА, департаменту екології та природних ресурсів ОДА і Мужіївської сільської ради. Про наданя інформації з приводу отримання дозволу ПрАТ «Карпатська рудна компанія» на здійснення діяльності з утилізації рудних відвалів на поверхні Мужіївського родовища та екологічний вплив цих робіт на навколишнє природне середовище району.

Згодом було розглянуто блок планових питань про підсумки роботи Берегівського РЕМ за 2018 рік та перспективні плани з оновлення мереж електропостачання Берегівського район, про хід виконання Програми сприяння функціонуванню сектору надання адміністративних послуг Берегівської районної державної адміністрації на 2017-2019 роки, про хід виконання Програми фінансової підтримки громадських організацій інвалідів та ветеранів району на 2017-2020 роки та про хід виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту в Берегівському районі на період до 2020 року.

Перед розглядом змін до районного бюджету були розглянуті та затверджені зміни до вже діючих програм (районна Програма сімейної, демографічної, ґендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016 – 2020 роки, районна Програма оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018-2021 роки, Програма підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики на 2019-2021 роки, Програма сприяння функціонуванню сектору у справах державної реєстрації Берегівської районної державної адміністрації на 2017-2019 роки та Програма розвитку та удосконалення цивільного захисту Берегівського району на 2019 – 2020 роки) та затверджено дві нові - Програма створення територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Берегівського об’єднаного міського військового комісаріату на 2019 рік та Програма забезпечення безпеки громадян шляхом виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних злочинів на території Берегівського району на 2019-2021 роки.

Про зміни й доповнення до районного бюджету на 2019 рік доповіла Олена Ваш, начальник фінансового управління РДА.

Одним із найголовніших питань даної сесії було питання реформування центральної районної лікарні імені Бертолона Ліннера, що є наступним етапом медичної реформи України на Берегівщині.

Крім уже згаданих питань, депутатами було затверджено проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів сіл Гать, Батрадь та селища Батьово, погоджено план роботи районної ради на друге півріччя та надано згоду районним установам на списання майна.

На пленарному засіданні депутатами прийнято також два звернення – одне з них стосується ситуації із слабим рівнем напруги на вулиці Борканюка села Чома, Берегівського району, через що депутати просять ПАТ «Закарпаттяобленерго» встановити трансформаторну підстанцію. Друге звернення стосувалося ремонту обласних автомобільних доріг місцевого значення Берегово – Мочола – Чома – Бадалово – Вари – Боржава та Берегово – Кам’янське, які практично десятиліттями не ремонтувались та не відновлювались, через що окремі ділянки практично стали непридатними до використання. Відповідно до розпорядження голови Закарпатської ОДА кошти для ремонту цих доріг виділені, однак замість потрібних 62 та 68 млн грн. на обидва відрізки автошляху виділено усього 2,5 млн. На жаль, цих коштів не достатньо навіть для ремонту най-аварійніших ділянок. Відтак, депутати попросили керівництво області профінансувати необхідні роботи.

Слід відмітити, що депутатському корпусу знов не вдалося досягти консенсусу з приводу Схеми планування території району. Пропонований райдержадміністрацією проект депутатським корпусом знову був відхилений. Відтак, депутатською фракцією Демократичної партії угорців України був запропонований проект рішення про повернення райдержадміністрації проекту Схеми планування району на доопрацювання, яку зачитав голова фракції Тібор Біров. Однак і цей варіант теж не набрав необхідної кількості голосів.

По завершенні пленарного засідання перед присутніми виступив військовий комісар Берегівського об’єднаного військкомату підполковник Дмитро Куліковський, поінформував аудиторію про створення на території Берегівщини батальйону територіальної оборони і завдання, що випливають з цього приводу.

сесія райради 07.06.2019 002

сесія райради 07.06.2019 001