Ma 2020. április 01., szerda, Hugó napja van. Holnap Áron napja lesz.
Nem léteznek fordítások.

Підвищення пенсій з 1 березня.

З 1 березня буде проведено індексацію пенсійних виплат. Підвищення отримають особи, яким пенсію призначено , зокрема , за Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

Індексація відбудеться на базі так званої оновленої заробітної плати . Це середній заробіток за період 2014-2016 років, з якого за даними персоніфікованого обліку було сплачено єдиний соціальний внесок. Він становить 3764,40 грн. Із жовтня минулого року після ухвалення Закону « Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій» саме на основі цієї суми було здійснено перерахунки виплат із 1 жовтня 2017 року, з того ж часу для визначення розміру трудових пенсій не може застосовуватися нижчий показник, який множать на коєфіцієнти стажу й заробітної плати , що в кожної людини індивідуальні.

Зараз зарплатна база практично в усіх пенсіонерів становить 3764,40 гр. І саме її ( а не частину розміру пенсійної виплати , як раніше) буде проіндексовано 1 березня 2019 року. Тобто 3764,40 грн. помножать на відповідний коєфіцієнт . Він становитиме суму таких показників : 50% інфляції за 2018 рік і 50% приросту зарплати , з якої сплатили ЄСВ у 2018 році. Індексуватиметься частина пенсійної виплати , що розрахована за формулою , зокрема, відповідно до Закону «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» . Ніякі доплати до пенсій або ті частини виплати , які призначено за іншими законами ( наприклад , «Про державну службу») , не індексуватимуться. У принципі така індексація має повністю перекривати інфляцію поточного року.

Зверніть увагу : показники зарплатної бази , інфляції та зростання заробітної плати однакові для всіх пенсіонерів. Від чого ж залежатиме сума підвищення пенсії внаслідок індексіції? Від індивідуальних коефіцієнтів страхового стажу й заробітку кожної конкретної людини. Адже проіндексовану зарплатну базу множитимуть саме на ці коефіцієнти . І чим більшими були стаж людини та її заробіток , тим вищим стане розмір пенсійної виплати після індексації.

 Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління ПФУ